Пренатальний масаж

S c r o l l D o w n

Пренатальний масаж

DSC03328Відношення до масажу під час вагітності неоднозначне та думки спеціалістів щодо цього питання часто розходяться.

Сучасні дослідження доводять, що пренатальний масаж може бути корисним, але у вагітних жінок повинен застосовуватись з осторогою.

На сьогоднішній день багато спеціалістів надають послуги масажу, але майбутнім мамам краще знайти спеціаліста який спеціалізується саме на масажі для вагітних.

Бо особливості фізичного стану жінки в цей період потребують компетентного підходу.

Чим корисний пренатальний масаж?

  • Масаж під час вагітності може зменшити занепокоєння, зняти симптоми депресії, які особливо часто проявляються в першому триместрі вагітності. Правильний масаж також знімає біль у суглобах.

  • Включення масажу в повсякденну процедуру допологового догляду здатне покращити емоційний стан та фізичне здоров’я матері та малюка при народженні.

  • Масаж надає позитивний вплив і на гормональний фон, котрий особливо важливий під час пологів. Дослідження, проведені в США, показали, що рівні таких гормонів, як релаксин та кортизол, постійно змінювались. В свою чергу, це призводило до покращення настрою. У жінок, яким робили масаж 2 рази на тиждень протягом 5 тижнів, знижувався рівень таких гормонів як норадреналін та кортизол (гормони стресу). А рівень гормонів допамін та серотонін (гормони гарного настрою, при їх нестачі розвивається депресія) збільшувався. Зміна рівня цих гормонів також призводило до зменшення ускладнень під час пологів, знижувались випадки ускладнень здоров’я немовлят, як низька маса при народженні.

  • Набряк та набухання суглобів під час вагітності часто викликається не тільки дією гормонів прогестерону та релаксину. Матка, що збільшується під час вагітності, все сильніше давить на кровоносні судини, які йдуть до нижніх кінцівок. В таких випадках масаж буде доречним: активізується обмін речовин у тканинах, тим самим зменшується накопичення рідини в набряклих суглобах, активізується відтік лімфи ніг.

 • Таке ускладнення другого-третього семестру вагітності, як біль сідничного нерву, відчувають багато жінок під час вагітності. Наприкінці вагітності матка своєю масою давить не тільки на м’язи тазового дна та нижньої частини спини, але і на м’язи та нерви, що йдуть до ніг. Багатьом жінкам відпочинок та масаж навколо області запаленого нерву допомагав зняти гострий біль в цей період, та поDSC03338легшував загальне напруження, пов’язане з болем.

Яка ще користь можлива від пренатального масажу?

 • Зменшення болю у спині;

 • Зменшення болю у суглобах;

 • Покращення циркуляції у тканинах;

 • Зниження набряків;

 • Зниження м’язової напруги та головного болю;

 • Зниження стресу та тривоги;

 • Покращення оксигенації м’яких тканин та м’язів;

 • Покращення якості сну.

Як проводиться пренатальний масаж (положення тіла під час пренатального масажу)?

У класичному розумінні пренатальний масаж проводиться в такому ж положенні, що й звичайний масаж, тобто в положенні лежачи на животі.

Але, враховуючи, що під час вагітності лежати на животі не зручно, в США було виготовлене спеціальне ліжко з виїмкою для обличчя, грудей та живота. Одні користувачі таких масажних столів стверджують, що це пристосування зручне, розслаблює тіло та підтримує матку. Інші сходяться на думці, що такі масажні столи не можуть бути надійними, оскільки здійснюють підвищений натиск на матку або, в разі, коли матка не повністю прилягає до виїмки, може сприяти натягуванню та розтягуванню зв’язок матки.

Враховуючи, що в Україні обирати практично немає з чого, доводиться насолоджуватися масажем лежачи на правому або лівому боці, в залежності від позиції малюка. Нехай якість такого масажу нижче ніж в класичній позі лежачи, в любому випадку це краще ніж нічого.

Перед пренатальним масажем необхідно проконсультуватися з лікарем та акушером.

Протипоказання:

 • Жінкам з групи високого ризику;

 • Жінкам з ознаками гестоза (підвищений артеріальний тиск, поява набряків або білку у сечі, головний біль);

 • Попередні передчасні пологи або наявність «сумнівної» шийки матки (скороченої або через міру м’якої у певний строк вагітності).

Ще раз хотілось нагадати, що дуже важливо звернутися за допомогою до сертифікованого, досвідченого фахівця, постійно працюючого з вагітними та знаючого основні нюанси масажу для вагітних. Ваш масажист обов’язково повинен знати ті точки, котрі краще не масажувати під час вагітності, оскільки вони можуть стимулювати передчасні перейми (наприклад, це точки в області зап’ясті, ключиці, підколінної ямки та інші)

 

Коли краще починати масаж?

В першому триместрі можна утриматись від масажу  та починати проводити регулярні сеанси після 12 тижнів вагітності. Проте, якщо протікання вагітності проходить без ускладнень ( саме в першому триместрі особливо часті ускладнення, пов’язані з погрозою переривання вагітності), то можливо починати вже з ранніх строків вагітності.

 

DSC03348

Відео цього масажу для нас робила компанія «BODO», переглянути його можно за цією силкою:

https://www.youtube.com/watch?v=iw-UAMILTcI

Тривалість: 60 хв., 90 хв., 120 хв.

Вартість: 850 грн., 1200 грн., 1700 грн.